Tomek

Profil IB który realizowałem w Kolegium Europejskim w Krakowie  był bardzo biznesowy, gdyż wybrałem między innymi przedmioty Business Management i Economics  na  poziomie  HL. Od początku byłem przekonany, że biznes to jest to co chce robić w życiu.  Z Kolegium pojechałem też  na 6 miesięcy do szkoły w Anglii, gdzie mocno poprawiłem akcent i podszkoliłem j. angielski.

Kolegium Europejskie nie tylko dało mi solidna teoretyczną wiedzę na temat biznesowych narzędzi i ekonomicznych teorii, ale też  praktyki.  Dzięki przebywaniu wśród uczniów z wielu krajów, którzy uczą się w Kolegium nauczyłem się tolerancji i poznałem wiele kultur. To  bardzo przydaje mi się na obecnych studiach, gdyż też tam przebywam w międzynarodowym środowisku. Po zdaniu matury dostałem się na prestiżowy program studiów double degree i studiuje na dwóch uczelniach za granicą, równocześnie pracując w międzynarodowej firmie. Warunkiem dostania się na ten kierunek international business, było dostanie się na staż do dużej korporacyjnej firmy. Po wielu etapach rekrutacji w których bardzo pomogła mi wiedza z Kolegium, przyjęto mnie do  największej firmy chemicznej na świecie jaka jest  BASF. Łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką jest fantastyczne.

Dzięki Kolegium Europejskiemu nie tylko otworzyły mi się drzwi na wszystkie uniwersytety na świecie, ale mogę pracować i uczyć się w tym samym czasie, co jestem przekonany zaprocentuje w przyszłości w znalezieniu ciekawej pracy. Zdawałem maturę też z j. angielskiego i w tym języku uczyłem się wszystkich przedmiotów co sprawiło, że nie mam teraz  żadnych problemów w porozumiewaniu się w  specjalistycznym języku biznesowym i wykładowym. Zdawałem też maturę z j. hiszpańskiego a to drygi język na świcie jeśli chodzi o komunikację.  Bardzo  polecam program IB realizowany w Kolegium Europejskim, które ma ogromne  doświadczenie  w przygotowaniu do matury międzynarodowej i jako pierwsza szkoła w Małopolsce zaczęła realizować ten program.

Tomek - absolwent

Certyfikaty