Olga

Uczennica Liceum

Mam na imię Olga. W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęłam naukę w Kolegium Europejskim w Krakowie, w klasie I liceum zwanej tutaj pre-IB.

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć odpowiednią dla mnie szkołę, spełniającą moje wymagania i pozwalającą na rozwijanie moich zainteresowań. Obecnie w klasie I uczęszczam na język angielski w wymiarze 8 godzin tygodniowo i uczę się go bardzo intensywnie.

Większość zajęć w mojej klasie odbywa się w języku angielskim. Natomiast w kolejnych dwóch latach, w klasie II i III IB wybieram 6 przedmiotów z których będę zdawała maturę międzynarodową. Tam zajęcia odbywają się tylko i wyłącznie po angielsku.

W szkole panuje wspaniała, międzynarodowa atmosfera, uczniowie Kolegium Europejskiego pochodzą z różnych krajów. Mam koleżanki z Polski, USA, Kanady, Szwajcarii, Chin, Niemiec, Ukrainy i wielu innych krajów.

Nauka języka angielskiego jest dla mnie bardzo intensywna. Oprócz normalnych zajęć w języku angielskim, bardzo często z innymi uczniami komunikujemy się w tym języku gdyż dla wielu z nich jest to język ojczysty.

W Kolegium Europejskim mogę również się uczyć dodatkowego języka obcego. Do wyboru mam hiszpański, niemiecki, francuski i rosyjski.

Zrealizowanie programu i zdanie matury międzynarodowej w Kolegium Europejskim umożliwi mi w przyszłości kontynuowanie edukacji na dowolnej uczelni.O absolwentów szkół IB z matura międzynarodową zabiegają wszystkie prestiżowe uniwersytety na całym świecie. Dzięki tej szkole mogę spełnić swoje marzenia.

Polecam tą szkołę każdemu !

Certyfikaty