Mariia

Uczennica Liceum

Mam na imię Mariia. Od września 2016 jestem uczennicą  klasy II liceum Kolegium Europejskiego w Krakowie, realizującej  program matury międzynarodowej. Szkoła posiada nowoczesne zaplecze, bardzo dobrze wyposażone pracownie i kompetentnych nauczycieli z długoletnim doświadczeniem w nauczaniu przedmiotów w programie IB DP.

W Kolegium Europejskim panuje wspaniała atmosfera, uczniowie pochodzą z różnych krajów, dzięki czemu mogę poznawać inne kultury i ich zwyczaje.

Nauka poszczególnych przedmiotów odbywa się w języku angielskim, co jest dla mnie bardzo korzystne. Dzięki opanowaniu tego języka będę mogła w przyszłości kontynuować swoją edukację na dowolnej uczelni w świecie. Będę też mogła podjąć pracę w każdym kraju.

W Kolegium Europejskim mogę również skorzystać z kursów przygotowujących do matury amerykańskiej SAT oraz do egzaminów TOEFL i IEALTS.

Zajęcia w szkole odbywają się z wykorzystaniem najnowszych urządzeń multimedialnych, prowadzone są w małych grupach, na różnych poziomach co sprawia, że kontakt z nauczycielem jest nieomal indywidualny. Poza tym zawsze do naszej dyspozycji jest koordynator IB, który czuwa nad całym naszym programem. 

Jeśli chodzi o samo miasto, jeśli mogę ująć w to w kilku słowach to powiem, że Kraków jest magiczny i niesamowity. Uczenie się tutaj jest czymś wyjątkowym.

Dołącz do nas i Ty. Czekamy na Ciebie w Krakowie :)

Certyfikaty