Wyjazd do USA 06.2018

Zapraszamy wszystkich uczniów (obecnych i przyszłych) oraz rodziców na wycieczkę USA w czerwcu 2018 roku!

Szczegółowy plan pobytu:

14 CZERWIEC 2018 (Czwartek)

Zbiórka uczestników na lotnisku w Balicach. Wylot z Krakowa do Nowego Jorku. Przylot tego samego dnia. Przejazd z lotniska, zakwaterowanie i wieczorny spacer po okolicy. Nocleg: Manhattan, NY.

15 CZERWIEC 2018 (Piątek)

Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od Lower Manhattan: słynny Battery Park gdzie statkiem Statue Cruises popłyniemy na Ellis Island (na wyspie znajduje się muzeum emigracji które również zobaczymy) i Statue of Liberty (zwiedzanie wyspy i wejście do poziomu Pedestal, jeśli nie będzie dużych kolejek możliwe wejście do poziomu Crown – korony). Powrót z statkiem z wysp do Battery Park i dalsze zwiedzanie. W planie Financial District, World Trade Center “Ground Zero”, 9/11 Memorial, NY Stock Exchange/Wall Street, SOHO, Little Italy i Greenwich Village. Jeżeli możliwości naszego organizmu nam pozwolą to proponuję wieczorny spacer Brooklyn Bridge do słynnej części nowojorskiego światka artystycznego Brooklyn DUMBO. Nocleg: Manhattan, NY.

16 CZERWIEC 2018 (Sobota)

Kontynuujemy zwiedzanie miasta, tym razem przemieszczamy się metrem (NY Subway) do części Midtown i Uptown Manhattan: Central Park, zwiedzimy słynny Columbia University, do wyboru American Museum of Natural History lub Metropolitan Museum of Art. – najstarsze i największe w USA muzeum sztuki, spacer słynną 5th Avenue (Piąta Aleja) z wejściem do Trump Tower i do neogotyckiej St. Patrick’s Cathedral, Grand Central, NY Public Library Building, Rockefeller Center i Time Square nocą, możliwość wyjazdu na jeden z drapaczy chmur: Empire State Building lub Top of the Rock/Rockefeller Building. W tym dniu przewidujemy wyjście na Broadway Show (propozycje musicali podam w późniejszym terminie, jeśli zdecydujemy się wcześniej mam możliwość zakupienia biletów grupowych przez szkołę). Nocleg: Manhattan, NY.

17 CZERWIEC 2018 (Niedziela)

Wyjazd wcześnie rano do Niagara Falls. Podróż około 7-8 godzin. Popłyniemy statkiem Maid of the Mist pod sam wodospad. W związku z tym że nocleg planujemy w okolicach Buffalo, jeśli czas pozwoli będzie możliwość również zobaczyć wodospad pięknie oświetlony w nocy jak również planujemy spacer przez Rainbow Bridge do Kanady. Nocleg: Buffalo, NY.

18 CZERWIEC 2018 (Poniedziałek)

Wyjazd wcześnie rano do Washington DC. Podróż około 8-9 godzin. Przejazd przez 5 stanów: przejazd przez 5 stanów (New York, Pennsylvania, Maryland, część Virginia i Distric Columbia). Zakwaterowanie w hotelu, mały odpoczynek i wieczorny spacer po mieście. W planie rezydencja prezydenta USA White House, Smithsonian i częściowe zwiedzanie National Mall and Memorial Parks: President’s Park, Washington Monument, World War II Memorial i U.S. Capitol Building. Nocleg: Washington, DC.

19 CZERWIEC 2018 (Wtorek)

Kontynuujemy zwiedzanie miasta. Wejście do jednego z wybranych Air and Space Museum, US Botanic Garden, American Indian Museum lub National Gallery of Art oraz zwiedzanie pozostałej części National Mall and Memorial Parks: Lincoln, Korean War Veterans, Martin Luter King, Franklin Roosevelt i Jefferson Memorial. Przejazd jednym z mostów przez Potomac River i jeszcze w planie Pentagon, 9/11 Memorial, Arlington National Cementary i Air Force Memorial. Podróż do New York około 4-5 godzin, po drodze zatrzymujemy się w Philadelphia gdzie zobaczymy Independance Hall National Historical Park i Liberty Bell. Nocleg: Elizabeth/Newark NJ.

20 CZERWIEC 2018 (Środa)

Czas do południa przeznaczymy na odpoczynek, ewentualne zakupy i przygotowanie się do podróży na zachód USA. Celowo planujemy hotel w Elizabeth/Newark zlokalizowany w okolicach lotniska Liberty International skąd polecimy po południu do Colorado. Nocleg: Denver, CO.

21 CZERWIEC 2018 (Czwartek)

Wyjazd rano z Denver komfortowym minibusem z klimatyzacją i przejazd przez 4 stany: Colorado, Wyoming, Nebraska i South Dakota po drodze zwiedzamy Rocky Mounntain National Park. Podróż około 8 godzin. Nocleg: Hot Spring, SD.

22 CZERWIEC 2018 (Piątek)

Wyjazd rano z Hot Springs i przejazd do kolejnego stanu Wyoming. Po drodze zatrzymujemy się w miejscowości Keystone SD aby podziwiać Mount Rushmore National Memorial, słynne głowy prezydentów. Podróż około 8 godzin. Nocleg: Cody, WY.

23 CZERWIEC 2018 (Sobota)

Wyjazd rano z Cody i zwiedzanie Yellowstone National Park oraz Grand Teton National Park. Przejazd przez słynne Jackson Hole do kolejnego stanu Idaho. Podróż około 5 godzin. Nocleg: Idaho Falls, ID.

24 CZERWIEC 2018 (Niedziela)

Wyjazd rano z Idaho Falls, przejazd przez kolejny stan Utah do Salt Lake City i dalej do Green River. Podróż około 7 godzin. Nocleg: Green River, UT.

25 CZERWIEC 2018 (Poniedziałek)

Wyjazd rano z Green River i zwiedzanie Canyonlands National Park, Dead Horse Point State Park i Arches National Park. Przejazd do Gleenwood Springs w Colorado gdzie zrelaksujemy się na największych basenach termalnych w USA. Podróż ok. 5 godzin. Nocleg: Gleenwood Springs, CO.

26 CZERWIEC 2018 (Wtorek)

Wyjazd rano z Gleenwood Springs w kierunku Aspen Colorado, amerykańskiej stolicy sportów zimowych i miejsca w którym wypoczywają zimą amerykańscy celebryci. W Aspen spędzimy 1-2 godzin i dalej będziemy się kierować w stronę Denver przejeżdżając przez kolejne znane na całym świecie resorty takie jak Vail i Breckenridge które jest znane od czasów gorączki złota. Podróż około 5 godzin. Nocleg: Denver, CO.

27 CZERWIEC 2018 (Środa)

Czas do południa przeznaczymy na odpoczynek. Wylot z Denver wczesnym popołudniem. Przylot do New York późnym wieczorem. Nocleg: Elizabeth/Newark NJ.

28 CZERWIEC 2018 (Czwartek)

Czas do południa przeznaczymy na odpoczynek. Hotel z basenem aby wypocząć i zrobić ostatnie zakupy w jednym z większych centrum outletowych (odległość z hotelu do centrum można pokonać na piechotę). Celowo planujemy ten hotel w Elizabeth/Newark gdyż znajduje się on w specjalnej strefie ekonomicznej gdzie sales tax wynosi tylko 3%. Przewidziany lot do Polski późnym wieczorem. Nocleg: samolot.

29 CZERWIEC 2018 (Piatek)

Planowany przylot do Krakowa w godzinach popołudniowych.

Cena obejmuje:

Przeloty (Kraków - New York, New York - Denver, Denver - New York, New York - Kraków), opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 8kg i jedna walizka 23kg, ubezpieczenie Travel na czas podróży, wyżywienie, zakwaterowanie w hotelach 3 – 3.5 star, komunikacja miejska w NYC (metro, autobusy), przejazdy komfortowym minibusem z klimatyzacją i wszelkie opłaty z tym związane (benzyna, parking, płatne autostrady, tunele i mosty), wszystkie wejścia do miejsc turystycznych w New York (Statue of Liberty, Ellis Island, Empire State Building, 9/11 Memorial, American Museum of Natural History lub Metropolitan Museum of Art), atrakcje w Philadelphia (Independance Hall National Historical Park, Liberty Bell), artakcje w Washington DC (National Mall and Memorial Parks, White House, Pentagon 9/11 Memorial, Arlington National Cementary, Air and Space Museum, US Botanic Garden lub American Indian Museum lub National Gallery of Art), Statek - Maid of the Mist w Niagara Falls oraz opłaty wejść do wszystkich parków narodowych które będziemy odwiedzać podróżując w środkowo-zachodniej części USA (Rocky Mountain National Park, Mount Rushmore National Memorial - głowy prezydentów, Yellowstone National Park, Grand Teton National Park, Canyonlands National Park, Dead Horse Point State Park, Arches National Park). Możliwe dopłaty do pokojów 2-osobowych.

Cena NIE obejmuje:

Opłaty wizowej (około $160), pośrednictwa wizowego oraz przewidzianego w NYC Broadway Musical – wspólnie zdecydujemy co chcemy zobaczyć. W poprzednich wycieczkach w młodzież widziała Les Miserables i Mamma Mia (koszt biletów do teatru to $40 - $90).

Proszę zabrać:

Paszporty z wizą USA, mały plecak na dzienne wyprawy, strój kąpielowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, kurtkę przeciwdeszczową, jeśli ktoś ma przejściówkę 220/110V do ładowarek to proszę sobie zabrać, zalecane małe urządzenie Wi-Fi (iPad, tablet, smartphone itp.) do kontaktu z Polską. Darmowy Wi-Fi będzie dostępny w hotelach i w kawiarniach takich jak Starbucks czy McDonalds. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z pralni, więc nie polecam zabierania wielu rzeczy z Polski (zostawcie sobie miejsce w walizkach, będzie możliwość zrobienia zakupów w sklepach outlet w specjalnej strefie ekonomicznej gdzie sales tax wynosi tylko 3%).

Poniżej na zdjęciach co między innymi zobaczymy

Certyfikaty