Kolegium Europejskie ogłasza dzień otwarty Szkoły Podstawowej i Liceum z Maturą Międzynarodową. Zapraszamy uczniów, a także rodziców, którzy chcą nas poznać i dowiedzieć się o ofercie i projektach edukacyjnych realizowanych w naszych szkołach.
W celach organizacyjnych prosimy o rejestrację rejestrację: zarejestruj się

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wyjazdu integracyjnego Rytro 2019.

Kolejny tydzień przygotowań za nami. W tym tygodniu skupiliśmy się na interwałach, czyli tym, czego tygryski nie lubią najbardziej. Jest to zmuszanie organizmu do dużego a czasami maksymalnego wysiłku przez określony czas z krótką przerwą na odpoczynek. Serie interwałów mają jednak ogromny wpływ na poprawienie wyników, co widać w porównaniu tydzień do tygodnia. Jak to się ma do nauki? To ile się uczymy, po jakim czasie powtarzamy, ile i jakie przerwy robimy ma decydujące znaczenie w przyswajaniu wiedzy. Po 60 minutach ciągłego czytania zapomnisz, co najmniej 60% tego, co przeczytałeś!

W Kolegium Europejskim ciągle poszukujemy nowych, ciekawych  metod pracy. Nowe  technologie stwarzają możliwości, które warto w mądry sposób wykorzystać. W szkole realizujemy projekt „Skype in the Classroom”, który umożliwia spotkanie klasy na Skype z ekspertami lub instytucjami niemal z całego świata . Dzięki temu , uczniowie mają szybki i łatwy dostęp do ekspertów z wielu dziedzin lub mogą zwiedzić ciekawe miejsce,  bez względu na lokalizację szkoły, do której uczęszczają. Każde takie spotkanie jest ogromnym przeżyciem dla uczniów  i  dla nauczyciela. Uświadamia  znaczenie dialogu międzykulturowego,  wzbogaca wiedzę merytoryczną, zwiększa kompetencje językowe, poczucie własnej wartości i bardzo poszerza horyzonty myślenia.

W ramach wymiany międzyszkolnej mieliśmy przyjemność w marcu gościć uczniów z Włoch, którzy przez tydzień poznawali naszą kulturę, zabytki i zwyczaje oraz uczestniczyli w lekcjach w naszej szkole.

Certyfikaty