UWAGA na wyższe progi (punktowe) na wyższe uczelnie!

Zgodnie z nowelizacją z grudnia 2016 r. w państwowej szkole wyższej nie może przypadać więcej niż 13 studentów na jednego nauczyciela akademickiego. Jeżeli placówka przekroczy ten limit - straci dotację ministerialną. Uczelnie zmniejszają zatem liczbę miejsc na studiach. Radomski Uniwersytet Technologiczny zapowiada cięcie 50-procentowe, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu planuje zmniejszyć liczbę miejsc aż o 1,3 tys. O tysiąc osób mniej przyjmie też warszawska Akademia Pedagogiki Specjalnej. Na Politechnice Warszawskiej tych miejsc może być mniej o 500 (ok.10 proc.), podobne szacunki przedstawiają Uniwersytety w Białymstoku i Gdańsku oraz Politechnika Rzeszowska i Gdańska.

Biorąc pod uwagę korzystniejsze przeliczniki wyników matur międzynarodowych IB na wielu uczelniach, możemy być spokojni o przyszłość naszych absolwentów. Międzynarodowa matura IB to obecnie najlepszy wybór dla młodych ludzi zastanawiających się nad wyborem szkoły.

Rekrutacja do klas IB po pierwszej klasie liceum lub technikum

Jesteś w pierwszej klasie liceum - jeszcze nie jest za późno, aby zdawać maturę międzynarodową IB! Skontaktuj się z nami a my pokażemy Ci ogromne możliwości i przewagę matury międzynarodowej IB zdawanej w Kolegium Europejskim nad maturą polską. Między innymi:
- dużo lepsze przeliczniki w rekrutacji na uczelnie wyższe,
- 100% naszych absolwentów dostaje się na studia,
- niektóre uczelnie zagraniczne przyjmują już naszych uczniów na podstawie ocen pierwszego semestru klasy maturalnej,
- 30% matury możesz sobie zapewnić w trakcie roku szkolnego,
- nauczanie przedmiotów w kilku osobowych grupach!
- uczysz się tylko wybranych przez siebie 6 przedmiotów w tym nietypowych np. biznes, psychologia, informatyka itp.
- doskonała znajomość języka angielskiego,
- oraz wiele innych.
Zapraszamy do kontaktu: Kolegium Europejskiego tel. +48 733 88 31 21 lub przez pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. oraz odwiedzenia naszej strony internetowej www.ke.edu.pl

W sprawie rekrutacji można dzwonić codziennie w godzinach 13-15.

Zapraszamy też na dyżury rekrutacyjne w każdy czwartek w godzinach 12.00-15.00 oraz w środy w godzinach popołudniowych 15.00-17.00. Na dyżurach dostępne będzie dla Państwa więcej osób: koordynator matur międzynarodowych, nauczyciele, przedstawiciel dyrekcji i zarządu, którzy chętnie odpowiedzą na pytania. Będzie również możliwość podpisania umowy.
Oprócz tego można się umówić z koordynatorem matur międzynarodowych w każdy dzień na spotkanie w godzinach 9-14 lub Dyrektorem Kolegium Europejskiego w godzinach popołudniowych po wcześniejszej informacji telefonicznej.
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia telefonicznie +48 733883121 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na Dzień Europejski połączony z dniem otwartym

Zapraszamy dzieci i rodziców na Dzień Europejski połączony z dniem otwartym w Kolegium Europejskim w dniu 23 maja w godzinach od 9 do 18. W tym dniu nasi uczniowie będą prezentować swoją kulturę narodową. Dzięki ciekawym prezentacjom będzie można poczuć międzynarodowość naszej szkoły. Przez cały dzień będzie możliwość zwiedzania szkoły, zapoznania się z programem IB i zaletami matury międzynarodowej, porozmawiania z koordynatorem IB i dyrekcją szkoły, jak również podpisania umowy. Zapraszamy do rejestracji https://form.jotformeu.com/70235643202344

W sprawie rekrutacji można dzwonić codziennie w godzinach 13-15.

Zapraszamy też w każdy czwartek w godzinach 12.00-15.00 oraz w środy w godzinach popołudniowych 15.00-17.00. Na dyżurach dostępne będzie dla Państwa więcej osób: koordynator matur międzynarodowych, nauczyciele, przedstawiciel dyrekcji i zarządu, którzy chętnie odpowiedzą na pytania. Będzie również możliwość podpisania umowy.

Korzyści z matury międzynarodowej IB przy rekrutacji na wybrane uczelnie

Przewaga matury międzynarodowej IB nad maturą polską przy rekrutacji na przykładowe uczelnie wyższe.

Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie

Podstawą rankingu jest wskaźnik rekrutacji W obliczony według ogólnego wzoru:

W = 4 • G + J

Wartości składników G, J dla kandydatów, którzy posiadają świadectwo dojrzałości uzyskane wg zasad matury międzynarodowej (IB - International Baccalaureate)

J - wartość składnika J wynosi 200 pkt. z języka angielskiego.

Najlepsi przechodzą do KE

Potwierdza to przykład jednego z naszych absolwentów, który był w Nowodworku jednym z najlepszych uczniów. Doszedł jednak do wniosku, że kończąc to liceum nawet z najlepszym wynikiem może się tym pochwalić co najwyżej w Krakowie i Polsce, ale nigdzie na świecie. Przeszedł do nas w 2 semestrze drugiej klasy liceum (1IB) mimo, że musiał bardzo dużo nadrobić z 1 semestru. Maturę IB napisał z rekordowo wysokim wynikiem i tym mógł się już poszczycić nie tylko w Polsce, ale i poza granicami. Dzięki maturze międzynarodowej studiuje obecnie na jednej z prestiżowych uczelni zagranicznych.