Na początek zadajmy sobie pytanie czym jest stres? To reakcja naszego organizmu na bodźce zewnętrzne czyli wszystko co dociera do nas a czasem wręcz atakuje ze świata nas otaczającego. Może powodować wyczuwalny stan napięcia, często dodatkowo gdy się stresujemy odczuwamy ból głowy czy brzucha, czasem wręcz czujemy się jakbyśmy mieli grypę – w ten sposób nasz organizm daje nam wyraźny sygnał, że coś jest nie tak jak powinno. Każda z emocji przez nas przeżywanych zapisuje się w naszych ciałach niczym przeglądane strony internetowe w historii przeglądarki, niestety z oczyszczeniem z nich naszego ciała i umysłu już wcale nie jest tak łatwo jak w przypadku przeglądarki.

Jakie są sposoby radzenia sobie ze stresem?

  • Codzienny mały detoks – znajdź miejsce, w którym możesz pobyć sam ze sobą, w ciszy i samotności. Wyłącz telefon, komputer, telewizor, radio. Nie pozwól by cokolwiek zakłóciło ten czas. To tylko i aż kwadrans dla Ciebie z dala od wszystkiego. Otwórz okno, oddychaj wolno i głęboko, dotleń organizm.

 

  • Detoks mentalny – każdy z nas wie jak duży wpływ na nas i naszą podświadomość mają treści przekazywane za pośrednictwem Internetu. Szaleńczy pęd by osiągnąć to co ktoś inny ma, jak wygląda, ile ma obserwujących. To tylko dodatkowe wywieranie presji na nas samych przy okazji kolejny czynnik stresujący. Poświęć jeden dzień w miesiącu na odpoczynek od wirtualnego świata. Wyjdź na spacer, idź pobiegać, wyśpij się, zrelaksuj, zrób coś dla siebie, coś co sprawia Ci przyjemność.

 

  • Kolekcjonuj szczęśliwe chwile – łap wspomnienia, piękne miejsca, przypomnij sobie o nich kiedy nadejdzie gorszy dzień, niech wywołają uśmiech na Twojej twarzy, niech spowodują, że będzie lżej.

 

  • Dziennik emocji – pisz…wiersze, piosenki, spisuj emocje, które Ci towarzyszyły danego dnia, wystaw dniu ocenę. Pod koniec tygodnia wyciągnij wnioski dlaczego niektóre dni były gorsze i co to spowodowało. Bardzo możliwe, że będą to często te same lub bardzo podobne powody. Poszukaj wtedy sposobu by go rozwiązać, jeśli nie wiesz jak – poproś o pomoc kogoś bliskiego, pedagoga szkolnego. Wspólnymi siłami uda się wypracować rozwiązanie.

Pamiętajcie, że wszystko zaczyna się od małych kroczków. Nie jeden raz się przewrócicie, najważniejsze to wstać i iść dalej, pewniej, czasem z pomocą drugiego człowieka. Starajcie się również zauważać jakie dla Was są najlepsze sposoby na stres, co jest dla Was najskuteczniejsze.

A teraz weź głęboki wdech….wydech… wrzuć na luz.

Od września 2018 roku uczniowie Kolegium Europejskiego w Krakowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zarządzają własnymi firmami, podejmują realistyczne decyzje biznesowe i rywalizują między sobą o fundusz nabywczy klienta. W Kolegium Europejskim lekcje podstaw przedsiębiorczości są ukierunkowane na praktykę biznesową.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wyjazdu integracyjnego Rytro 2019.

Już w sobotę 22 lutego 2020 zapraszamy na Dzień Otwarty Kolegium Europejskiego 💪😎 👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👧‍👦
W Programie Dnia każdy znajdzie coś dla siebie :
Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego.
1.
Odpowiemy Wam na pytania:
🖋 Dlaczego warto wybrać Maturę międzynarodową IB? - prezentacja programu
🕌 Indie, USA, Chiny, Włochy - który kraj wybrać na wymianę międzynarodową? prezentacje z wyjazdów i wymian studenckich
🔎 Studia za granicą? Z maturą IB to proste! - prezentacja możliwości studiowania za granicą oraz zagranicznych Uczelni i Uniwersytetów.
🛎 Języki to podstawa! - jak dzieci uczą się w Kolegium Europejskim - Europejskiej Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi

2. a dla Młodszych - naukowe warsztaty:
🧪 Doktor WOW – magiczne pokazy i eksperymenty
🤸‍♀️ Gimnastyka artystyczna dla dzieci i młodzieży
🐦 "Ptasia stołówka" - prelekcja i warsztaty
🔩 Robotyka w edukacji wczesnoszkolnej - roboty Photon
⚙️ Robotyka w edukacji wczesnoszkolnej - klocki Lego
🔌 Robotyka i programowanie w kasach 4 – 6
📡 Robotyka i programowanie w kasach 7 – 8

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!

ZAPISZ SIĘ i weź udział:

LO:
https://bit.ly/2uu1P1w

SP:
https://bit.ly/2veka2I

Zapraszamy na nasze strony:
👉 http://www.ke.edu.pl/pl/
👉 http://www.primaryschool.ke.edu.pl/
_ _
EN
Open day!
Kolegium Europejskie is pleased to invite you to visit our school on our Open Day being held on Saturday 22th February 2020 from 10.00 to 14.00.
The program includes scientific workshops for youth and children:
🧪magic shows and experiments
⚙️robotics and programming workshops
🤸‍♀️artistic gymnastics for children and youth
🖋 International Baccalaureate - why IB?
🔎 Studying abroad? It's easy with Kolegium Europejskie - presentation of study opportunities abroad

✅Free entrance!

Registration:
👉 High School Students:
https://bit.ly/2uu1P1w

👉 Primary School Pupils can join scientific workshops:
https://bit.ly/2veka2I

 

W Kolegium Europejskim ciągle poszukujemy nowych, ciekawych  metod pracy. Nowe  technologie stwarzają możliwości, które warto w mądry sposób wykorzystać. W szkole realizujemy projekt „Skype in the Classroom”, który umożliwia spotkanie klasy na Skype z ekspertami lub instytucjami niemal z całego świata . Dzięki temu , uczniowie mają szybki i łatwy dostęp do ekspertów z wielu dziedzin lub mogą zwiedzić ciekawe miejsce,  bez względu na lokalizację szkoły, do której uczęszczają. Każde takie spotkanie jest ogromnym przeżyciem dla uczniów  i  dla nauczyciela. Uświadamia  znaczenie dialogu międzykulturowego,  wzbogaca wiedzę merytoryczną, zwiększa kompetencje językowe, poczucie własnej wartości i bardzo poszerza horyzonty myślenia.

Certyfikaty