Referencje

 

Agata

Absolwentka

Program w Kolegium Europejskim pomógł mi stać się liderem i łatwiej podejmować ryzyko. Mając szeroki zakres przedmiotów i zajęć z łatwością wpadłam codzienny rytm nauki i uczenia się każdego dnia czegoś nowego. Dzięki programowi International Baccalaureate mogę kontynuować moją edukację w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Pace w Nowym Jorku, gdzie dumnie przemierzam drogę jako przyszły lekarz.

W szkole wymagano ode mnie zaangażowania się w zajęcia pozalekcyjne, które szybko stały się moimi zainteresowaniami, był to między innymi wolontariat w miejscowym szpitalu czy pływanie. Zajęcia dodatkowe które wybierają uczniowie są zwykle związane z ich pasją i osobistymi zainteresowaniami, które później mają wpływ na ich ścieżkę kariery zawodowej.

Środowisko nauki w Kolegium Europejskim jest bardziej skoncentrowane na relacji nauczyciel-uczeń. Klasy są odpowiednio małe, dając uczniom poczucie pracy indywidualnej z nauczycielem. Jest to bez wątpienia zaleta, ponieważ nauczyciel potrafi dokładnie opisać, w czym uczniowie są wybitni, a gdzie mają problemy i potrzebują pomocy w obszarze przedmiotu.

Dzięki tej szkole wzbogacałam swoją wiedzę, ale też miałam okazję angażować się w wiele zajęć dodatkowych. Moje zaangażowanie w pisanie artykułów do szkolnej gazetki, działalność w szkolnym klubie teatralnym, czynny udział w projekcie Comenius udowodniły, że dzięki Kolegium Europejskiemu zdobyłam bogate doświadczenie naukowe.

Chcę zachęcić wszystkich obecnych i przyszłych uczniów do podążania za swoimi marzeniami i dążenie do swoich celów, ponieważ Kolegium Europejskie pomogło mi utorować moją drogę do sukcesu.

 

Mariia

Uczennica Liceum

Mam na imię Mariia. Od września 2016 jestem uczennicą  klasy II liceum Kolegium Europejskiego w Krakowie, realizującej  program matury międzynarodowej. Szkoła posiada nowoczesne zaplecze, bardzo dobrze wyposażone pracownie i kompetentnych nauczycieli z długoletnim doświadczeniem w nauczaniu przedmiotów w programie IB DP.

W Kolegium Europejskim panuje wspaniała atmosfera, uczniowie pochodzą z różnych krajów, dzięki czemu mogę poznawać inne kultury i ich zwyczaje.

Nauka poszczególnych przedmiotów odbywa się w języku angielskim, co jest dla mnie bardzo korzystne. Dzięki opanowaniu tego języka będę mogła w przyszłości kontynuować swoją edukację na dowolnej uczelni w świecie. Będę też mogła podjąć pracę w każdym kraju.

W Kolegium Europejskim mogę również skorzystać z kursów przygotowujących do matury amerykańskiej SAT oraz do egzaminów TOEFL i IEALTS.

Zajęcia w szkole odbywają się z wykorzystaniem najnowszych urządzeń multimedialnych, prowadzone są w małych grupach, na różnych poziomach co sprawia, że kontakt z nauczycielem jest nieomal indywidualny. Poza tym zawsze do naszej dyspozycji jest koordynator IB, który czuwa nad całym naszym programem.

Jeśli chodzi o samo miasto, jeśli mogę ująć w to w kilku słowach to powiem, że Kraków jest magiczny i niesamowity. Uczenie się tutaj jest czymś wyjątkowym.

Dołącz do nas i Ty. Czekamy na Ciebie w Krakowie :)

 

Olga

Uczennica Liceum

Mam na imię Olga. W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęłam naukę w Kolegium Europejskim w Krakowie, w klasie I liceum zwanej tutaj pre-IB.

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć odpowiednią dla mnie szkołę, spełniającą moje wymagania i pozwalającą na rozwijanie moich zainteresowań. Obecnie w klasie I uczęszczam na język angielski w wymiarze 8 godzin tygodniowo i uczę się go bardzo intensywnie. Większość zajęć w mojej klasie odbywa się w języku angielskim. Natomiast w kolejnych dwóch latach, w klasie II i III IB wybieram 6 przedmiotów z których będę zdawała maturę międzynarodową. Tam zajęcia odbywają się tylko i wyłącznie po angielsku.

W szkole panuje wspaniała, międzynarodowa atmosfera, uczniowie Kolegium Europejskiego pochodzą z różnych krajów. Mam koleżanki z Polski, USA, Kanady, Szwajcarii, Chin, Niemiec, Ukrainy i wielu innych krajów.

Nauka języka angielskiego jest dla mnie bardzo intensywna. Oprócz normalnych zajęć w języku angielskim, bardzo często z innymi uczniami komunikujemy się w tym języku gdyż dla wielu z nich jest to język ojczysty.

W Kolegium Europejskim mogę również się uczyć dodatkowego języka obcego. Do wyboru mam hiszpański, niemiecki, francuski i rosyjski.

Zrealizowanie programu i zdanie matury międzynarodowej w Kolegium Europejskim umożliwi mi w przyszłości kontynuowanie edukacji na dowolnej uczelni.O absolwentów szkół IB z matura międzynarodową zabiegają wszystkie prestiżowe uniwersytety na całym świecie. Dzięki tej szkole mogę spełnić swoje marzenia.

Polecam tą szkołę każdemu !

 

Ewa

Absolwentka

Cześć, mam na imię Ewa. Jestem absolwentką Kolegium Europejskie w Krakowie, gdzie w 2015 roku ukończyłam liceum z maturą międzynarodową IB. Jestem szczęśliwa, że mogłam uczęszczać do tej szkoły i otrzymać dokładne wskazówki dotyczące matury IB. Profesjonalny personel, oddani nauczyciele oraz zaplecze szkolne sprawiły, że moja przygoda z nauką w szkole średniej była radością. Możliwość uczęszczania do Kolegium Europejskiego w Krakowie, w jednym z najpiękniejszych miast, pozwoliła mi doświadczyć różnorodności i wielokulturowej atmosfery. Kolegium Europejskie dobrze przygotowało mnie do mojej przyszłości. Obecnie studiuję medycynę na Uniwersytecie w Buffalo w Stanach Zjednoczonych.

 

Viktoria

Absolwentka

Cześć!

Mam na imię Viktoria i ukończyłam Kolegium w 2014r. Nie wyjechałam za granice jak niektórzy koledzy i niektóre koleżanki, ale zostałam w Krakowie i studiuję na anglojęzycznym kierunku International Relations and Area Studies na Uniwersytecie Jagielońskim. IB dało mi podstawy z przedmiotów jak Ekonomia i Psychologia, które okazały się cenne na moich studiach. Poza tym, dzięki Kolegium studia po angielsku nigdy nie sprawiły mi problemu, a umiejętność "uczenia się", którą nabyłam w Kolegium zaprocentowała podczas sesji!

 

Tomek

Absolwent

Cześć, mam na imię Tomek i jestem absolwentem Kolegium Europejskiego w Krakowie. Dzięki realizowanemu tam programowi matury międzynarodowej IB mogłem zrealizować swoje plany dotyczące edukacji. Jestem studentem uniwersytetu w Szkocji

 

Mateusz

Absolwent - studiuje w Chinach

 

 

Kamil

Absolwent

Witam, mam na imię Kamil i jestem absolwentem liceum z maturą międzynarodową IB w Kolegium Europejskim w Krakowie. Miałem  wspaniałych nauczycieli i świetną klasę. Nie należałem do najlepszych uczniów, choć wszystko zdawałem na czas. Maturę zdałem nie najlepiej ale nie stanowiło to problemu. Kiedy zadzwoniłem do Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Stosunków Międzynarodowych i zapytałem czy zostałem przyjęty, otrzymałem odpowiedź, że bardzo cenią maturę IB i fakt, że w o ogóle ją zdałem jest wystarczający żeby zapewnić sobie miejsce. Była ona przeliczana znacznie wyżej niż matura polska. Studiuję to co zawsze chciałem studiować tylko dzięki maturze IB. Więc nie martw się jeśli nie jesteś najlepszy, bo dzięki zaangażowaniu nauczycieli Kolegium Europejskiego uda Ci się zdać maturę IB i uzyskać miejsce na dobrej uczelni, czego sam doświadczyłem. Polecam wszystkim Kolegium Europejskie w Krakowie, wysoki poziom, a przy tym fantastyczna atmosfera.

Powodzenia!


 

 

 

Certyfikaty