Kolegium Europejskie to bezpieczeństwo ucznia i bezstresowa atmosfera.

Nasza szkoła posiada nie tylko długą tradycję i prestiż, ale przede wszystkim zaufanie uczniów i rodziców. Wieloletnia i doświadczona kadra nauczycielska  buduje od wielu lat  renomę  szkoły. Możemy poszczycić się tym, że nasi absolwenci po studiach za granicą wracają do nas jako nauczyciele , aby przekazywać zdobytą wiedzę za granica  nowym uczniom.

Matura międzynarodowa IB w Kolegium Europejskim w Krakowie

Matura międzynarodowa IB w Kolegium Europejskim w Krakowie

W życiu każdego ucznia przychodzi czas, kiedy trzeba pożegnać się z gimnazjum (a wkrótce z ósmą klasą szkoły podstawowej), wybrać liceum i dalszą drogę na przyszłość.

Warto pamiętać, że od wielu lat w Krakowie można wybrać szkołę przygotowującą do matury międzynarodowej. Taki program nauczania oferuje liceum prowadzone przez Kolegium Europejskie, szkołę z nastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu programu International Baccalaureate (IB). Przez lata obecności na krakowskiej mapie edukacyjnej Kolegium Europejskie udowodniło, że naucza dobrze, to znaczy skutecznie i nowocześnie.

Matura Międzynarodowa IB przepustką na prestiżowe zagraniczne i polskie uczelnie.

Matura Międzynarodowa przepustką na prestiżowe zagraniczne i polskie uczelnie.

Chcesz studiować w USA i UK? Przyjdź do Kolegium Europejskiego w Krakowie!

Zastanawialiście się czasem jak by to było studiować za granicą, a może to Wasze marzenie? Nie wiecie, od czego zacząć? Koniec z obawami! Dzięki realizacji programu matury międzynarodowej w Kolegium Europejskim w Krakowie możecie bez problemu kandydować na wszystkie uczelnie zagraniczne, które nie tylko respektują ten system nauczania, ale przede wszystkim czekają na absolwentów IB DP!

Atmosfera w Kolegium Europejskim

Wspomnienia ze szkoły średniej są bardzo silne. W wieku licealnym szukamy swojego miejsca w najbliższym świecie: wśród rówieśników. Bywamy gwiazdami, samotnikami, sypiemy jak z rękawa dowcipami, albo ostentacyjnie unikamy kontaktów mierząc się z rolą myśliciela – kontestatora.
Później, na studiach i w pracy nadal sięgamy do szkolnych wspomnień i doświadczeń. Nawiązujemy znajomości, wchodzimy w dorosłe związki mając w pamięci kim byliśmy w klasie, jak się z tym czuliśmy. Jak patrzyliśmy na świat, przeciwko czemu się buntowaliśmy, w kim kochaliśmy się na zabój i co z tego wynikło. Minie wiele lat, zanim pamięć tych doświadczeń osłabnie.

Szkoła językowa – liceum z maturą IB, gimnazjum i szkoła podstawowa w Kolegium Europejskim w Krakowie.

Szkoła językowa  – liceum z maturą IB, gimnazjum i szkoła podstawowa w Kolegium Europejskim w Krakowie.

Zniesienie granic, w tym zdecydowanie łatwiejsze podjęcie kształcenia poza Polską w coraz większym stopniu zaczyna „kusić” młodych ludzi pewnymi profitami związanymi z edukacją zagraniczną. Kolegium Europejskie jako jedna z niewielu krakowskich szkół było już gotowe do przyjęcia skuszonych właśnie „poszukiwaczy” przygód rozumiejących w którą stronę zmierza świat i czego od młodego człowieka będzie wkrótce oczekiwał globalny rynek pracy.

Certyfikaty