Dziennik Polski  zamieścił relacje ze Studniówki 2018 w Kolegium Europejskim. Zapraszamy do oglądnięcia relacji tutaj

Relację ze Studniówki 2018 w Kolegium Europejskim zamieściła też Gazeta Krakowska: "Studniówka maturzystów Kolegium Europejskiego w Krakowie. Zobacz, jak się bawili!"

W rankingu efektywności prywatnych szkół przeprowadzających maturę międzynarodową IB Kolegium Europejskie zajęło pierwsze miejsce pokonując ponad 80 szkół z całej Europy! Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami opracowania:

"Wykształcenie to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu człowieka i jak każda podlega regułom ekonomicznym. Poniżej przedstawimy porównanie średniej z matury dla danej szkoły i kosztów (czesne, wpisowe i koszty rejestracji), jakie musimy ponieść, aby taką średnią uzyskać.  W badaniu wzięło udział 89 szkół z całej Europy, które zgodziły się na ujawnienie wyników matur i kosztów.

Games, lectures, art demos, culinary samplings and feasting on yards of vibrant fabric in the quaint shopping streets of Chandigarh have been just some of the things that 12 Polish students from Kolegium Europejskie, Krakow, an International Baccalaureate (IB) World School, have experienced as part of the International Cultural and Academic Exchange Programme, organised by the Strawberry Fields High School,

Kolegium Europejskie w Krakowie na drugim miejscu wśród 7 najbardziej prestiżowych szkół w Polsce, kształcących w j. Angielskim

(…)W Małopolsce, prym wiedzie natomiast KOLEGIUM EUROPEJSKIE - Międzynarodowa Szkoła Podstawowa, Międzynarodowe Gimnazjum, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące mieszczące się w Krakowie przy ulicy Metalowców. W Międzynarodowej Szkole Podstawowej (International Primary School of Cracow) naukę rozpocząć mogą już sześcio i siedmio-latkowie. Od początku zajęcia prowadzone są po angielsku, a nauczyciele są dwujęzyczni. W Gimnazjum nr 14 istnieje klasa o profilu dwujęzycznym z wykładowym angielskim, przygotowująca do IB. W Liceum natomiast lekcje prowadzone są po angielsku,(…)

Cały artykuł można przeczytać tutaj

Certyfikaty