Eksperyment Łańcuchowy

Kolegium Europejskie jednym z patronów Eksperymentu Łańcuchowego - dużego wydarzenia na Uniwersytecie Jagiellońskim 5 finału Eksperymentu Łańcuchowego na Wydziale Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do wspólnej zabawy i współzawodnictwa stanęło ponad 200 drużyn składających się z uczniów szkół podstawowych z rodzicami, uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Eksperyment Łańcuchowy to wspaniała okazja na poznanie praktycznego zastosowania różnorodnych praw fizyki, ale również nauki wzajemnej współpracy pomiędzy zespołami. Ponad dwieście instalacji zostało połączone w jedną wielką działającą maszynę.

Kolegium Europejskie chętnie wspiera zarówno młodych ambitnych uczniów jak również ciekawe projekty i nowoczesne formy finansowania. Cały projekt był finansowany w formule crowdfundingowej. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy wesprzeć nie tylko finansowo ale i swoim zaangażowaniem i obecnością młodych ambitnych ludzi. Naszym uczniom staramy się pokazywać ciekawe wykłady czy ćwiczenia na współpracujących z nami uczelniach.