Kurs TOEFL

Kolegium Europejskie prowadzi kurs przygotowawczy dla polskich i zagranicznych uczniów do egzaminu TOEFL. Egzamin ten jest najbardziej rozpoznawalnym ze wszystkich egzaminów sprawdzających umiejętności języka angielskiego na poziomie akademickim. Jest uznawany przez prawie 10 tysięcy szkół wyższych w ponad 100 krajach. Nasi nauczyciele to absolwenci polskich i zagranicznych uczelni, którzy prowadzą zajęcia według akredytowanych materiałów dydaktycznych, dostępnych również w naszej szkolnej bibliotece.

TOEFL ocenia umiejętności rozumienia i posługiwania się językiem angielskim w środowisku akademickim przez osoby, dla których jest to język obcy. TOEFL sprawdza znajomość języka w czytaniu, słuchaniu oraz pisaniu. W większości rejonów świata oferowane są testy na komputer "computer-based". W miejscach, gdzie używanie komputera jest utrudnione przeprowadzane są testy na arkuszu papieru "paper-based". Egzamin składa się z czterech części, z których łącznie można uzyskać 120 punktów.

Kursy TOEFL są przeznaczone dla studentów, którzy chcą dostać się na uczelnie w krajach, w których angielski jest językiem narodowym, dla potrzebujących międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego ich profesję, oraz dla tych którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje przy staraniu się o lepsze zatrudnienie.
Kurs TOEFL odbywa się u nas raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne i trwa 12 tygodni.

Kurs przygotowawczy TOEFL obejmuje: przygotowanie do egzaminu, dostęp do materiałów dydaktycznych.

W zależności od możliwości finansowych ucznia oferowane jest 6 wariantów kursu TOEFL:

  1.  Grupy 11-15 uczniów, 12 tygodni x 2 godziny - 600 zł

  2.  Grupy 7-10 uczniów, 12 tygodni x 2 godziny - 900 zł

  3.  Grupy 5-6 uczniów, 12 tygodni x 2 godziny - 1200 zł

  4.  Grupy 3-4 uczniów, 12 tygodni x 2 godziny - 1600 zł

  5.  Grupy 2 uczniów, 12 tygodni x 2 godziny - 2000 zł

  6.  Indywidualnie, 12 tygodni x 2 godziny - 2500 zł

Kolegium Europejskie pomaga również w procesie rejestracyjnym do egzaminu oraz wyborze uczelni.

Zapisy na kurs TOEFL w Kolegium Europejskim trwają przez cały rok. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny +48 786 171 881 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu ustalenia terminu spotkania.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) jest uznawanym testem z języka angielskiego dla osób nie będących native speakers przy ubieganiu się o przyjęcie na studia prowadzone w języku angielskim na całym świecie. Określa on poziom zaawansowania w ramach wszystkich 4 umiejętności językowych – czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie, od poziomu Intermediate /średniozaawansowanego/ (B1) do Advanced/zaawansowanego/ (C1)Zaświadczenie z liczbą punktów jest warunkiem dopuszczenia do ponad 7,5 mln instytucji edukacyjnych na całym świecie. Dla wielu firm TOEFL jest również respektowanym świadectwem umiejętności językowych.
Jeśli masz zamiar studiować za granicą (w USA, Kanadzie i innych krajach anglojęzycznych) ten egzamin jest dla Ciebie. Na naszym kursie przygotowawczym pomożemy Ci osiągnąć umiejętności testowe i poziom języka angielskiego potrzebne do uzyskania dobrego wyniku. Kurs obejmuje ćwiczenia czytania, pisania, słuchania i mówienia oparte o TOEFL, jak również próbne ćwiczenia i symulacje pełnowymiarowych egzaminów.

Certyfikaty