Zapraszamy na konferencję upowszechniającą rezultaty projektu „Podróż w kierunku globalnych kompetencji”.

Zapraszamy na konferencję upowszechniającą rezultaty projektu „Podróż w kierunku globalnych kompetencji”. Projekt realizowany jest w Kolegium Europejskim w Krakowie we współpracy z Atlanten VGS w Norwegii. Celem projektu jest rozwijanie globalnych kompetencji uczniów poprzez wdrożenie działań związanych z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

 

Podczas konferencji uczestnicy projektu podzielą się przemyśleniami, w jaki sposób wdrożenie w szkole zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju pozwala uczniom uczyć się i rozumieć świat, w którym żyją oraz rozwijać globalne kompetencje. Przedstawimy rezultaty projektu, które pokazują jak zmiana podejścia pedagogicznego i rozwijanie kompetencji przyszłości pozwala uczniom uczestniczyć w kształtowaniu zrównoważonej przyszłości.

 

W konferencji będzie uczestniczyć dwóch zewnętrznych ekspertów.

 

Tomasz Brzostowski, wiceprezes ds. nowoczesnych usług dla biznesu spółki Hitachi Vantara , który  przybliży nam wyzwania rynku pracy oraz kompetencje przyszłości,  niezbędne pracownikom w najbliższym czasie.

 

Dr Dagmara Sokołowska ( Instytut Fizyki im. M. Smoluchowskiego, Uniwersytet Jagielloński) podzieli się z nami niezwykle skuteczną metodą pracy w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych „odkrywanie przez dociekanie”, która angażuje naturalną ciekawość młodego człowieka i chęć zrozumienia świata.

 

Mamy nadzieję, że rezultaty naszego projektu będą inspiracją dla nauczycieli, edukatorów i wszystkich pozostałych do kształtowania globalnej świadomości, wspierania globalnych kompetencji i zdobywania wiedzy przez uczniów opartej na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów.

 

Zapraszamy w czwartek 23 listopada 2023 roku w godzinach 12.30 – 16.30.

 

Konferencja odbędzie się w auli Kolegium Europejskiego w Krakowie.

 

Prosimy o rejestrację do dnia 15 listopada 2023 rokuhttps://forms.office.com/e/bf09uxKdeU

 

Strona internetowa projektu https://www.globalcompetenceke.com/

#FunduszeEOG #EEAGrants #Globalcompetenceke #Programedukacja

Certyfikaty