Egzamin SAT® w Kolegium Europejskim – październik 2023

W sobotę 7 października w Kolegium Europejskim (KE) odbył się egzamin SAT®.

SAT®czyli Scholastic Assessment Test organizowany jest przez amerykańską organizację College Board. Egzamin SAT® jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich, honorowany głównie przez uczelnie w Stanach Zjednoczonych, ale także w niektórych uczelniach w krajach EU (np. Finlandia, Włochy).

 

Co to jest egzamin SAT®?

Egzamin SAT® to egzamin maturalny, składający się z 2 sekcji obejmujących różne dziedziny wiedzy. Pierwsza z nich to logiczne czytanie i pisanie (Evidence Based Reading and Writing), która sprawdza zdolności logicznego myślenia, znajomość słownictwa, w której oceniane są umiejętności tworzenia esejów, stosowanie odpowiedniej stylistyki i gramatyki. Druga sekcja to matematyka (Math), która obejmuje zagadnienia z algebry, arytmetyki, analizy danych, prawdopodobieństwa i geometrii.

Warto jednak podkreślić, że SAT® to egzamin o charakterze interdyscyplinarnym i nie jest to egzamin wyłącznie językowy, co często bywa mylone.

Historia egzaminu SAT® sięga roku 1926. Egzamin od tego czasu był doskonalony i poprawiany, natomiast największa zmiana nastąpiła w marcu 2023, kiedy College Board zastąpiło całkowicie wersje papierowe egzaminu, pełnym egzaminem w wersji cyfrowej. Przygotowania centrów egzaminacyjnych na całym świecie, między innymi centrum KE trwały prawie 2 lata. W 2022 roku przeprowadziliśmy egzamin hybrydowy, w którym uczniów wciąż obowiązywały wersje papierowe, natomiast cała administracja egzaminu po stronie centrum egzaminacyjnego odbywała się już cyfrowo.

 

Egzamin SAT® w Kolegium Europejskim (KE) – październik 2023

Jesteśmy dumni, że Kolegium Europejskie pełni rolę oficjalnego centrum egzaminacyjnego amerykańskiej organizacji College Board dla egzaminu SAT®, co daje uczniom z całego świata wyjątkową szansę na wygodne zdawanie tej matury w sercu Krakowa.

W ostatnią sobotę 7 października uczestniczyło w nim 32 młodych ludzi z różnych zakątków świata, które wykazały się ogromnym potencjałem i determinacją.

 

Egzamin College BoardSAT®– kursy przygotowujące w Kolegium Europejskim

Dla tych, którzy planują przystąpić do egzaminu College BoardSAT® lub chcieliby się lepiej przygotować do przyszłorocznej edycji w marcu, maju i czerwcu 2024, mamy dobrą wiadomość. Kolegium Europejskie oferuje kursy przygotowawcze, prowadzone przez doświadczonych nauczycieli i specjalistów. Nasze kursy pomogą Wam osiągnąć sukces na tym wymagającym teście.

 

Egzamin College Board SAT®– terminy

Zapraszamy na egzamin College Board SAT® w Kolegium Europejskim. Egzamin odbywał się już wiele razy w naszej szkole i mamy duże doświadczenie w jego przeprowadzaniu. Zapisy i wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie College Board.

W Kolegium Europejskim w roku szkolnym 2023/2024 egzamin College Board SAT®  można zdawać w następujacych terminach: 

  • 2 grudnia 2023
  • 9 marca 2023 
  • 1 czerwca 2023

 

 

 

Certyfikaty