Rekrutacja

 

https://form.jotformeu.com/Kolegium/formularz-rejestracyjny-na-dni-otwa

Na rok 2019/2020 prowadzona jest rekrutacja do wszystkich klas I-VIII szkoły podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi.

Kolegium Europejskie to szkoła dwujęzyczna. Oznacza to dla uczniów zarówno naukę w języku polskim jak też w języku angielskim. Nauka języka angielskiego odbywa się w wymiarze rozszerzonym, co zapewnia opanowanie go w stopniu umożliwiającym samodzielną i swobodną komunikację. Taki system pracy sprzyja coraz sprawniejszemu posługiwaniu się językiem specjalistycznym z zakresu wybranych zagadnień edukacyjnych. W klasach i na przerwach panuje międzynarodowa atmosfera którą tworzą uczniowie z wielu krajów świata.

Promowana w tych klasach intensywna nauka języka angielskiego odbywać się będzie w wymiarze rozszerzonym do 6 godzin tygodniowo, 2 godziny z native speakerem.

Klasy oferują ponadto nauczanie drugiego języka obcego w wymiarze 3 godzin tygodniowo, w tym do wyboru: hiszpański, francuski, niemiecki i rosyjski.

Dodatkowo:

- kurs szybkiego czytania, pisania i nauki

- szeroka gama zajęć dodatkowych uzależniona od indywidualnych zainteresowań ucznia. Szczegóły dotyczące zajęć dodatkowych można uzyskać w sekretariacie  szkoły

Przyjmujemy również uczniów z zagranicy mówiących tylko w j. angielskim. W naszej szkole uczy się młodzież z wielu krajów z całego świata. Poczuj międzynarodowość naszej szkoły.

Zapraszamy też na indywidualne spotkania w dogodnym terminie aby poznać naszą szkołę. Wyślij maila, a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić się na wizytę w naszej szkole.

Jeśli liceum to tylko w Kolegium Europejskim.

Liceum z maturą międzynarodową IB gwarantuje dużo lepszy start w przyszłość. O absolwentów szkół IB zabiegają uczelnie z całego świata. Zajęcia prowadzone w języku angielskim. Zdajesz maturę z 6 wybranych przez siebie przedmiotów. Nie martw się jeśli masz pewne braki w j. angielskim. Pierwsza klasa liceum tzw. pre -IB pozwoli Ci nadrobić zaległości. Nauczyciele w klasach IB są dwujęzyczni.

Liceum z maturą polską /atrakcyjne profile, możliwość wyboru przedmiotów

Program matury międzynarodowej International Baccalaureate prowadzimy w Kolegium Europejskim już blisko 13 lat.

Zainwestuj w siebie. Wybierając program matury międzynarodowej zdobywasz wiedzę w języku angielskim i otwierasz sobie drogę do studiowania na uczelniach całego świata. Matura międzynarodowa jest również uznawana przez polskie uczelnie.

Prowadzimy zapisy na kursy przygotowujące do matury amerykańskiej SAT oraz do egzaminów językowych TOEFL i IELTS.

Prowadzimy zapisy na kurs szybkiej nauki czytania i pisania.

Nie czekaj! Zapisz się do liceum w Kolegium Europejskim!

Ilość miejsc ograniczona. Polska szkoła – europejskie wykształcenie.

Jeśli gimnazjum to tylko w Kolegium Europejskim.

Wysoki standard nauczania z możliwością nawiązania kontaktów z rówieśnikami z całego świata.

Rozszerzony program z języka angielskiego, informatyki oraz liczne języki dodatkowe zwiększają twoją szansę na pełen sukcesów
start w dorosłość. Niewielkie grupy klasowe zapewniają indywidualne podejście do każdego ucznia.

Dołącz do nas już dziś!

W sprawie rekrutacji można dzwonić codziennie w godzinach 13-15.

Zapraszamy też na dyżury rekrutacyjne w każdy czwartek w godzinach 12.00-15.00 oraz w środy w godzinach popołudniowych 15.00-17.00. Na dyżurach dostępne będzie dla Państwa więcej osób: koordynator matur międzynarodowych, nauczyciele, przedstawiciel dyrekcji i zarządu, którzy chętnie odpowiedzą na pytania. Będzie również możliwość podpisania umowy.
Oprócz tego można się umówić z koordynatorem matur międzynarodowych w każdy dzień na spotkanie w godzinach 9-14 lub Dyrektorem Kolegium Europejskiego w godzinach popołudniowych po wcześniejszej informacji telefonicznej.
Więcej informacji pod numerem telefonu +48 733 883 121 oraz pisząc na adres

Kadra nauczycielska

Certyfikaty