I Międzynarodowy Turniej Debat Oksfordzkich

I edycja turnieju przewidziana jest do rozegrania w jednym dniu zatem do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy 8 szkół, które jako pierwsze zgłoszą się do udziału za pomocą formularza rejestracyjnego. Poprzez 4 debaty eliminacyjne wyłonimy 4 drużyny, które zmierzą się w półfinale. Dwie najlepsze drużyny turnieju, zmierzą się w wielkiej Debacie Finałowej.

Rejestracja:
Formularz rejestracyjny został otwarty w dniu 23 kwietnia br. o godzinie 15.00. Przy wyborze drużyny decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Szkoła może zgłosić jedną 4-osobową drużynę składającą się z uczniów mówiących płynnie w języku debaty – czyli języku angielskim. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej turnieju: www.iodte.org

Korzyści:
Debata w formacie Międzynarodowego Turnieju Debat Oksfordzkich to uporządkowany format dyskursu publicznego, w którym dwie strony zwane propozycją i opozycją debatują nad daną tezą. Tezami debat zawsze są twierdzenia, które dają możliwie równą szansę obu stroną na ich obalenie bądź potwierdzenie i oscylują w tematyce polityczno-społecznej. Naszym celem jest przygotowanie mówców do przejrzystego i klarownego wyrażania swoich argumentów. Debata oksfordzka ma uczyć cierpliwości i pewności siebie, oraz pielęgnować tradycję wzajemnego słuchania i logicznego podważania argumentów swoich oponentów. Debata doskonali sztukę przemawiania publicznego, tworzenia interesującej
argumentacji, prowadzenia skutecznej polemiki i przede wszystkim – jest świetną intelektualną rozrywką dla uczniów. Na stronie internetowej www.iodte.org znajdują się zasady obowiązujące w I Międzynarodowym Turnieju Debat Oksfordzkich.

Ważne terminy:

  • Termin zgłoszeń mija 13 maja 2019 r.
  • Lista szkół biorących udział w I MTDO oraz tezy debat zostaną ogłoszone w dniu 14 maja br.
  • 15 maja br. zostaną rozlosowane drużyny eliminacyjne oraz tezy, nad jakimi będą dyskutować oponenci
  • 24 maja do wiadomości zostanie podana Teza Debaty Finałowej

Kontakt:
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Aktualne informacje zamieszczane będą na stronie internetowej turnieju: www.iodte.org

Certyfikaty