Sylwia Kitlińska

Pedagog z wieloletnim doświadczeniem.  System pracy w szkole IB zna od wielu lat. Brała udział w szkoleniach z zakresu prowadzenia i realizowania poszczególnych etapów matury międzynarodowej. Przygotowała kilka roczników zdających literaturę polską.

Posiada również kompetencje w przeprowadzaniu tradycyjnej matury - pisemnej

i ustnej oraz z powołania Małopolskiego Kuratora Oświaty tzw. "starej matury" (poprawa prac pisemnych i egzaminator na maturze ustnej).

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierunek: Filologia polska, specjalność nauczycielska.

Autorka publikacji w czasopismach oświatowych  (cykl  scenariuszy lekcji z języka polskiego "Lalka - lektura na nowo odkryta" w Polonistyce).

Zainteresowania: Literatura, dobry film, architektura, podróże polskie i zagraniczne oraz muzyka klezmerska.