• MATURA MIĘDZYNARODOWA IB
  NAJLEPSZY START W PRZYSZŁOŚĆ
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  Nasi absolwenci to pewni siebie, ciekawi świata, nie bojący się nowych wyzwań młodzi ludzie,
  ale jednocześnie potrafiący dokonywać dobrych wyborów i planujący swoją przyszłość, również z myślą o innych.
 • EDUKACJA BEZ GRANIC
  DROGA NA NAJLEPSZE UNIWERSYTETY ŚWIATA
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  Realizowany program nauczania IB otwiera nieograniczone możliwości w drodze na najlepsze uniwersytety świata.
  Nasi absolwenci już tam studiują.
 • UCZNIOWIE Z CAŁEGO ŚWIATA
  MIEDZYNARODOWOŚĆ
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  W klasach i na korytarzach panuje międzynarodowa atmosfera, którą tworzą uczniowie z wielu krajów świata.

Liceum z maturą międzynarodową

Matury Międzynarodowa (International Baccalaureate Diploma Programme) to 2-letni program nauczania prowadzony w dwóch ostatnich klasach liceum. Przy czym nauczanie w programie matury międzynarodowej IB DP obejmuje sześć przedmiotów wybranych przez ucznia.

Czytaj więcej

Rekrutacja

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2018/19 do wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum i liceum z maturą międzynarodową. Nie czekaj do ostatniej chwili, liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy na spotkania rekrutacyjne i dni otwarte w Kolegium Europejskim

Czytaj więcej

Kolegium Europejskie najlepszą prywatną szkołą IB Diploma w Europie!

W rankingu efektywności prywatnych szkół z maturę międzynarodową IB krakowskie Kolegium Europejskie zajęło pierwsze miejsce pokonując ponad 88 szkół z całej Europy!

Czytaj więcej

 

O Kolegium Europejskim

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2004 roku prywatne gimnazjum, szkoła podstawowa i liceum z maturą międzynarodową IB oraz maturą polską. Szkoła oferuje ciekawe profile, możliwość wyboru przedmiotów i naukę w małych grupach. Kolegium Europejskie otwiera drogę na uczelnie zagraniczne, między innymi: HARVARD, YALE, MIT, CAMBRIDGE, OXFORD, gdzie już studiują nasi absolwenci oraz na najlepsze uczelnie polskie. Pomagamy w składaniu podań i zebraniu niezbędnych dokumentów.

Kolegium Europejskie to najlepsza szkoła w Krakowie dla kandydatów na wyższe uczelnie! 100% naszych absolwentów dostaje się na studia wyższe. Nie sztuka skończyć liceum i zdać maturę, sztuka dostać się na studia a my w tym jesteśmy najlepsi!

Chcesz mieć przyjaciół z całego świata? Przyjdź do nas, tu uczy się młodzież z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Korei, Wietnamu, Szwajcarii, UK, Ukrainy i wielu innych krajów. Mieszające się języki podczas przerw lekcyjnych przenoszą nas w inny świat tworząc wyjątkową atmosferę tej szkoły. W międzynarodowym towarzystwie nauka języków jest bardzo szybka i efektywna. Kolegium Europejskie to szkoła, do której dzieci chodzą z przyjemnością a nie z obowiązku.

Czytaj więcej

Z życia szkoły


Obchody święta 11 listopada

W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole obchody święta 11 listopada. Odbył się uroczysty apel w trakcie, którego wspólnie z kolegami z różnych krajów śpiewaliśmy polskie pieśni patriotyczne. Specjalnie przygotowana prezentacja przybliżyła uczniom z zagranicy naszą historię i genezę święta 11 listopada.


Uczniowie KE w Indiach

W ramach wymiany między szkolnej uczniowie Kolegium Europejskiego wyjechali do szkoły Strawberry Fields w Indiach. W oczekiwaniu na relacje po powrocie naszych koleżanek i kolegów zamieszczamy nadesłane zdjęcie z pierwszych dni pobytu.

Czytaj więcej

Halloween w naszej szkole

Międzynarodowość w KE to również różnorodność kulturowa. Wraz z kolegiami zorganizowaliśmy konkurs na najlepsze przebranie Halloweenowe. 

Czytaj więcej

Wiadomości

Oglądnij film o szkole

 

Nasze kursy

Kadra nauczycielska

Certyfikaty