• MATURA MIĘDZYNARODOWA IB
  NAJLEPSZY START W PRZYSZŁOŚĆ
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  Nasi absolwenci to pewni siebie, ciekawi świata, nie bojący się nowych wyzwań młodzi ludzie,
  ale jednocześnie potrafiący dokonywać dobrych wyborów i planujący swoją przyszłość, również z myślą o innych.
 • EDUKACJA BEZ GRANIC
  DROGA NA NAJLEPSZE UNIWERSYTETY ŚWIATA
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  Realizowany program nauczania IB otwiera nieograniczone możliwości w drodze na najlepsze uniwersytety świata.
  Nasi absolwenci już tam studiują.
 • UCZNIOWIE Z CAŁEGO ŚWIATA
  MIEDZYNARODOWOŚĆ
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  W klasach i na korytarzach panuje międzynarodowa atmosfera, którą tworzą uczniowie z wielu krajów świata.
matura ib

Liceum z maturą międzynarodową

Matury Międzynarodowa (International Baccalaureate Diploma Programme) to 2-letni program nauczania prowadzony w dwóch ostatnich klasach liceum. Nauczanie w programie matury międzynarodowej IB DP obejmuje sześć przedmiotów wybranych przez ucznia.

Czytaj więcej

Rekrutacja

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum z maturą IB do zapoznania się z warunkami rekrutacji do naszych szkół. To już ostatni dzwonek, ilość miejsc ograniczona!

Czytaj więcej
szkoła podstawowa kraków

Kolegium Europejskie zaprasza do szkoły podstawowej

Kolegium Europejskie prowadzi nabór do klas IV-VIII szkoły podstawowej. Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Czytaj więcej

Kolegium EuropejskieO Kolegium Europejskim

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2004 roku prywatne gimnazjum, szkoła podstawowa i liceum z maturą międzynarodową IB oraz maturą polską. Szkoła oferuje ciekawe profile, możliwość wyboru przedmiotów i naukę w małych grupach. Kolegium Europejskie otwiera drogę na uczelnie zagraniczne, między innymi: HARVARD, YALE, MIT, CAMBRIDGE, OXFORD, gdzie już studiują nasi absolwenci oraz na najlepsze uczelnie polskie. Pomagamy w składaniu podań i zebraniu niezbędnych dokumentów.

Kolegium Europejskie to najlepsza szkoła w Krakowie dla kandydatów na wyższe uczelnie! 100% naszych absolwentów dostaje się na studia wyższe. Nie sztuka skończyć liceum i zdać maturę, sztuka dostać się na studia a my w tym jesteśmy najlepsi!

Chcesz mieć przyjaciół z całego świata? Przyjdź do nas, tu uczy się młodzież z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Korei, Wietnamu, Szwajcarii, UK, Ukrainy i wielu innych krajów. Mieszające się języki podczas przerw lekcyjnych przenoszą nas w inny świat tworząc wyjątkową atmosferę tej szkoły. W międzynarodowym towarzystwie nauka języków jest bardzo szybka i efektywna. Kolegium Europejskie to szkoła, do której dzieci chodzą z przyjemnością a nie z obowiązku.

Absolwent Kolegium Europejskiego to młody obywatel świata – posługujący się biegle językiem angielskim oraz swobodnie drugim językiem obcym. Dla którego studiowanie w dowolnym miejscu na świecie nie stanowi żadnego problemu. To człowiek dojrzały, pewny siebie, nauczony krytycznego myślenia i samodyscypliny. Tolerancyjny, szanujący drugiego człowieka i tego, co inne, ale równocześnie umiejący bronić własnych przekonań i wartości.

Czytaj więcej

 

  kolegium europejskie


Z życia szkoły


"Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta"

Uczniowie KE wzięli udział w seminarium "Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta" organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Kultury i Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Czytaj więcej

Uczniowie KE w #AskSpace

Miło mi poinformować, że w ramach Światowego Tygodnia Kosmosu, uczniowie KE, w ramach programu #AskSpace przygotowali pytania, na które odpowiadać będą eksperci z Europejskiej Agencji Kosmicznej. Program przygotowany przez telewizję Euronews będzie transmitowana na żywo na Facebooku kanału Euronews w dniu 10.10.2018 o godz.16.00.


Kolegium Europejskie najpopularniejszą szkołą IB

Jak podaje portal edukacja.info.pl Kolegium Europejskie było najpopularniejszą szkołą IB w Polsce w roku szkolnym 2017/2018. Nasza szkoła osiągnęła największy przyrost liczby uczniów w stosunku rok do roku ze wszystkich szkół IB w Polsce

Czytaj więcej
kolegium europejskie

University of Nebraska-Lincoln w KE

Kolegium Europejskiego w ramach współpracy gościło profesorów i doktorantów University of Nebraska-Lincoln, którzy prowadzili przez cały tydzień w naszej szkole wykłady i warsztaty z dziedziny nauk społecznych i biznesu.

Czytaj więcej

Podręczniki na rok szkolny 2018/2019

Informacje dotyczące zakupu podręczników zostały wysłane drogą mailową. Książki można zakupić na platformie internetowej. Linki do spisu książek dla poszczególnych klas

Czytaj więcej

Kolegium Europejskie in China

At the end of March 2018, Kolegium Europejskie as the only school from Poland participated in the international educational forum concerning the development of high school education in the framework of “One Belt One Road” strategy in Beijing. Our school has signed a cooperation agreements with three schools in China

Czytaj więcej

Wiadomości

Oglądnij film o szkole

 

Nasze kursy

Kadra nauczycielska

Certyfikaty