• MATURA MIĘDZYNARODOWA IB
  NAJLEPSZY START W PRZYSZŁOŚĆ
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  Nasi absolwenci to pewni siebie, ciekawi świata, nie bojący się nowych wyzwań młodzi ludzie,
  ale jednocześnie potrafiący dokonywać dobrych wyborów i planujący swoją przyszłość, również z myślą o innych.
 • EDUKACJA BEZ GRANIC
  DROGA NA NAJLEPSZE UNIWERSYTETY ŚWIATA
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  Realizowany program nauczania IB otwiera nieograniczone możliwości w drodze na najlepsze uniwersytety świata.
  Nasi absolwenci już tam studiują.
 • UCZNIOWIE Z CAŁEGO ŚWIATA
  MIEDZYNARODOWOŚĆ
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  W klasach i na korytarzach panuje międzynarodowa atmosfera, którą tworzą uczniowie z wielu krajów świata.
matura ib

Liceum z maturą międzynarodową

Matury Międzynarodowa (International Baccalaureate Diploma Programme) to 2-letni program nauczania prowadzony w dwóch ostatnich klasach liceum. Nauczanie w programie matury międzynarodowej IB DP obejmuje sześć przedmiotów wybranych przez ucznia.

Czytaj więcej

Rekrutacja

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w Kolegium Europejskim w szkole podstawowej oraz trzy i czteroletnim liceum z maturą IB

Czytaj więcej
szkoła podstawowa kraków

Kolegium Europejskie zaprasza do szkoły podstawowej

Kolegium Europejskie prowadzi nabór do klas I-VIII szkoły podstawowej. Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Czytaj więcej

Kolegium EuropejskieO Kolegium Europejskim

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2004 roku prywatne gimnazjum, szkoła podstawowa i liceum z maturą międzynarodową IB oraz maturą polską. Szkoła oferuje ciekawe profile, możliwość wyboru przedmiotów i naukę w małych grupach. Kolegium Europejskie otwiera drogę na uczelnie zagraniczne, między innymi: HARVARD, YALE, MIT, CAMBRIDGE, OXFORD, gdzie już studiują nasi absolwenci oraz na najlepsze uczelnie polskie. Pomagamy w składaniu podań i zebraniu niezbędnych dokumentów.

Kolegium Europejskie to najlepsza szkoła w Krakowie dla kandydatów na wyższe uczelnie! 100% naszych absolwentów dostaje się na studia wyższe. Nie sztuka skończyć liceum i zdać maturę, sztuka dostać się na studia a my w tym jesteśmy najlepsi!

Chcesz mieć przyjaciół z całego świata? Przyjdź do nas, tu uczy się młodzież z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Korei, Wietnamu, Szwajcarii, UK, Ukrainy i wielu innych krajów. Mieszające się języki podczas przerw lekcyjnych przenoszą nas w inny świat tworząc wyjątkową atmosferę tej szkoły. W międzynarodowym towarzystwie nauka języków jest bardzo szybka i efektywna. Kolegium Europejskie to szkoła, do której dzieci chodzą z przyjemnością a nie z obowiązku.

Absolwent Kolegium Europejskiego to młody obywatel świata – posługujący się biegle językiem angielskim oraz swobodnie drugim językiem obcym. Dla którego studiowanie w dowolnym miejscu na świecie nie stanowi żadnego problemu. To człowiek dojrzały, pewny siebie, nauczony krytycznego myślenia i samodyscypliny. Tolerancyjny, szanujący drugiego człowieka i tego, co inne, ale równocześnie umiejący bronić własnych przekonań i wartości.

Czytaj więcej

 

  kolegium europejskie


Z życia szkoły


Uczniowie KE na OEES Kraków 2018

Uczniowie KE, brali udział w Open Eyes Economy Summit międzynarodowym szczycie ekonomii opartej na wartościach społecznych, odbywający się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.


Puchar Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego dla uczniów KE!

Zwycięzcami rozgrywki symulacji biznesowej Agencja Interaktywna i zdobywcą Pucharu Rektora został zespół WEB-ON, który reprezentowali uczniowie Kolegium Europejskie.


Lekcja języka angielskiego z posiadłości Thomasa Jeffersona?

Tak, takie wspaniałe możliwości uczenia się ponad granicami stwarzają nam nowe technologie. Prywatną lekcję przez Skype’a poprowadził dla uczniów Kolegium Europejskiego przewodnik Muzeum Monticiello.


Goście z Indii w Kolegium Europejskim!

Witamy serdecznie naszych gości, uczniów i dyrekcję ze szkoły IB w Bangaluru w Indiach, uczestników wymiany międzynarodowej. Życzymy im udanego pobytu w Polsce.

Czytaj więcej

"Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta"

Uczniowie KE wzięli udział w seminarium "Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta" organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Kultury i Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Czytaj więcej

Halloween 2018

Nasze pasje, nasze sukcesy

Nazywam się Aleksandra Kucharz, mam 16 lat. Mieszkam z rodziną pod Krakowem. Jestem sportowcem. Od 10 lat regularnie trenuję teakwondo w SW Prime. Aktualnie posiadam stopień uczniowski 1 CUP (czerwony pas z czarną belką). Od kilku lat biorę udział również w treningach kickboxingu. W swojej zawodniczej karierze udało mi się wiele osiągnąć, jestem wielokrotną medalistką wielu imprez sportowych w Polsce i zagranicą. Najważniejsze osiągnięcia w mojej karierze sportowej: – 1 m techniki szybkościowe, Mistrzostwa Europy w Taekwondo International, Wieliczka , 27-28.10.2012 – 3m. walki continous sparring, Taekwon-do International Open European Championships, Częstochowa 24-25.06.2017 – Polish Open Cup, Dzierżoniów 17.03.2018 - tytuł najlepszej juniorki zawodów – Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF, Będzin, 26-27.05.2018 - tytuł najlepszej juniorki W 2018 roku zostałam powołana do Kadry Narodowej w kategorii Junior - point-fighting , WAKO WORLD Kickboxing Championship W wolnym czasie słucham muzyki, spotykam się z moimi przyjaciółmi. Uwielbiam kuchnię włoską.

- Ola, Członek Kadry Narodowej

From the age of three Rehina Vlasenko was in the sports school of figure skating "Suite". She began to occupy skating professionally at the age of 9. Every year she participated in competitions held in Ukraine. She take part in the competition in Lithuania two times. She has also succeed in dance competitions. Individually, twice a week she was engaged in gymnastics with Natalia Godunko (Olympic medalist).

- Rehina, Skater

Nazywam się Oliwia Gutek. Moją największa pasją jest żeglarstwo. Dlaczego? Uwielbiam przygody, odkrywanie nowych miejsc, poczucie wolności i poznawanie ciekawych ludzi z całego świata. Posiadam patent żeglarza jachtowego, sternika motorowodnego i w październiku 2018 zdałam na chorwacki patent - Voditlej Brodice, który upoważnia mnie do pływania po morzu Adriatyckim statkami do 30 ton. Aktualnie przygotowuje się do zdania międzynarodowego certyfikatu Radiooperatora SRC RYA. W marcu 2019 wybieram się na półtoramiesięczny rejs z Martyniki do Malagi. Żeglarstwo jest dla mnie czymś wspaniałym i wiąże z tym moją przyszłość.

- Oliwia, Żeglarka

Wiadomości

Oglądnij film o szkole

 

Nasze kursy

Kadra nauczycielska

Certyfikaty