Liceum z maturą międzynarodową

Matury Międzynarodowa (International Baccalaureate Diploma Programme) to 2-letni program nauczania prowadzony w dwóch ostatnich klasach liceum. Przy czym nauczanie w programie matury międzynarodowej IB DP obejmuje sześć przedmiotów wybranych przez ucznia.

Czytaj więcej

Rekrutacja

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2018/19 do wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum i liceum z maturą międzynarodową. Nie czekaj do ostatniej chwili, liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy na dzień otwarty w Kolegium Europejskim 20.03.2018 w godzinach 13-17.

Czytaj więcej

Kolegium Europejskie zaprasza do szkoły podstawowej

Kolegium Europejskie prowadzi nabór do klas IV-VIII szkoły podstawowej. Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy na najbliższy dzień otwarty  20.03.2018 roku od 13:00 do 17:00.

Czytaj więcej

O Kolegium Europejskim

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2004 roku prywatne gimnazjum, szkoła podstawowa i liceum z maturą międzynarodową IB oraz maturą polską. Szkoła oferuje ciekawe profile, możliwość wyboru przedmiotów i naukę w małych grupach. Kolegium Europejskie otwiera drogę na uczelnie zagraniczne, między innymi: HARVARD, YALE, MIT, CAMBRIDGE, OXFORD, gdzie już studiują nasi absolwenci oraz na najlepsze uczelnie polskie. Pomagamy w składaniu podań i zebraniu niezbędnych dokumentów.

Kolegium Europejskie to najlepsza szkoła w Krakowie dla kandydatów na wyższe uczelnie! 100% naszych absolwentów dostaje się na studia wyższe. Nie sztuka skończyć liceum i zdać maturę, sztuka dostać się na studia a my w tym jesteśmy najlepsi!

Chcesz mieć przyjaciół z całego świata? Przyjdź do nas, tu uczy się młodzież z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Korei, Wietnamu, Szwajcarii, UK, Ukrainy i wielu innych krajów. Mieszające się języki podczas przerw lekcyjnych przenoszą nas w inny świat tworząc wyjątkową atmosferę tej szkoły. W międzynarodowym towarzystwie nauka języków jest bardzo szybka i efektywna. Kolegium Europejskie to szkoła, do której dzieci chodzą z przyjemnością a nie z obowiązku.

Absolwent Kolegium Europejskiego to młody obywatel świata – posługujący się biegle językiem angielskim oraz swobodnie drugim językiem obcym. Dla którego studiowanie w dowolnym miejscu na świecie nie stanowi żadnego problemu. To człowiek dojrzały, pewny siebie, nauczony krytycznego myślenia i samodyscypliny. Tolerancyjny, szanujący drugiego człowieka i tego, co inne, ale równocześnie umiejący bronić własnych przekonań i wartości.

Czytaj więcej

 kolegium europejskie


Z życia szkoły

teatr w Kolegium Europejskim

Szkolna grupa teatralna w Kolegium Europejskim

Szkolna grupa teatralna w Kolegium Europejskim wystawiająca sztuki w języku angielskim prowadzona przez native speakera z USA Kaleigh. Nasze dotychczasowe osiągnięcia to m. in. występ (2 lata z rzędu) w the Cracow Festival of School Theatres in English

Czytaj więcej
Kolegium Europejskie

Nagroda i rekomendacja dla Kolegium Europejskiego!

Kolegium Europejskie znalazło się wśród takich firm jak ASUS i Logitech otrzymując nagrodę i rekomendacją Men’s Club, przyznawaną przez środowisko przedsiębiorców oraz pracowników naukowych. Więcej na temat tego wydarzeniu napiszemy już wkrótce.

Czytaj więcej
matura ib Kolegium Europejskie

Uczniowie KE w Indiach

W ramach wymiany między szkolnej uczniowie Kolegium Europejskiego wyjechali do szkoły Strawberry Fields w Indiach. W oczekiwaniu na relacje po powrocie naszych koleżanek i kolegów zamieszczamy nadesłane zdjęcie z pierwszych dni pobytu.

Czytaj więcej
kolegium europejskie

Wiadomości

Oglądnij film o szkole

 

Nasze kursy

kolegium europejskie

Kadra nauczycielska - pełna lista nauczycieli

Certyfikaty