Liceum ogólnokształcące z Maturą międzynarodową IB 

Matura Międzynarodowa (International Baccalaureate Diploma Programme) to 2-letni program nauczania prowadzony w dwóch ostatnich klasach liceum. Program nauczania obejmuje sześć przedmiotów wybranych przez ucznia. 

Czytaj więcej


Rozpoczynamy rekrutację do klas z polską podstawą programową! 

W KE rozpoczynamy rekrutację do klas z polską maturą, ruszają dwa oddziały - klasa o profilu psychologicznym i klasa o profilu managerskim. Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej

szkoła podstawowa

Kolegium Europejskie zaprasza do szkoły podstawowej

Kolegium Europejskie prowadzi nabór do klas I-VIII szkoły podstawowej. Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Czytaj więcej

O Kolegium Europejskim

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2004 roku prywatne liceum z maturą międzynarodową IB i szkoła podstawowa. Szkoła oferuje ciekawe profile, możliwość wyboru przedmiotów i naukę w małych grupach. Kolegium Europejskie otwiera drogę na uczelnie zagraniczne, między innymi: HARVARD, YALE, MIT, CAMBRIDGE, OXFORD, gdzie już studiują nasi absolwenci oraz na najlepsze uczelnie polskie. Pomagamy w składaniu podań i zebraniu niezbędnych dokumentów.

Kolegium Europejskie to najlepsza szkoła w Krakowie dla kandydatów na wyższe uczelnie! 100% naszych absolwentów dostaje się na studia wyższe. Nie sztuka skończyć liceum i zdać maturę, sztuka dostać się na studia a my w tym jesteśmy najlepsi!

Chcesz mieć przyjaciół z całego świata? Przyjdź do nas, tu uczy się młodzież z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Korei, Wietnamu, Szwajcarii, UK, Ukrainy i wielu innych krajów. Mieszające się języki podczas przerw lekcyjnych przenoszą nas w inny świat tworząc wyjątkową atmosferę tej szkoły. W międzynarodowym towarzystwie nauka języków jest bardzo szybka i efektywna. Kolegium Europejskie to szkoła, do której dzieci chodzą z przyjemnością a nie z obowiązku.

Absolwent Kolegium Europejskiego to młody obywatel świata – posługujący się biegle językiem angielskim oraz swobodnie drugim językiem obcym. Dla którego studiowanie w dowolnym miejscu na świecie nie stanowi żadnego problemu. To człowiek dojrzały, pewny siebie, nauczony krytycznego myślenia i samodyscypliny. Tolerancyjny, szanujący drugiego człowieka i tego, co inne, ale równocześnie umiejący bronić własnych przekonań i wartości.

Czytaj więcej

 


Z życia szkoły

Zapraszamy na Kurs technik efektywnego uczenia się!

Czytaj więcej

Nauczyciele uczący w Kolegium Europejskim.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Dzień Otwarty w naszym liceum.

Czytaj więcej

 

Nasze pasje, nasze sukcesy

Sukces naszego utalentowanego ucznia na Mistrzostwach Małopolski U16 w tenisie ziemnym!

Czytaj więcej

Nazywam się Aleksandra Kucharz, mam 16 lat. Mieszkam z rodziną pod Krakowem. Jestem sportowcem. Od 10 lat regularnie trenuję teakwondo w SW Prime. Aktualnie posiadam stopień uczniowski 1 CUP (czerwony pas z czarną belką). Od kilku lat biorę udział również w treningach kickboxingu. W swojej zawodniczej karierze udało mi się wiele osiągnąć, jestem wielokrotną medalistką wielu imprez sportowych w Polsce i zagranicą. Najważniejsze osiągnięcia w mojej karierze sportowej: – 1 m techniki szybkościowe, Mistrzostwa Europy w Taekwondo International, Wieliczka , 27-28.10.2012 – 3m. walki continous sparring, Taekwon-do International Open European Championships, Częstochowa 24-25.06.2017 – Polish Open Cup, Dzierżoniów 17.03.2018 - tytuł najlepszej juniorki zawodów – Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF, Będzin, 26-27.05.2018 - tytuł najlepszej juniorki W 2018 roku zostałam powołana do Kadry Narodowej w kategorii Junior - point-fighting , WAKO WORLD Kickboxing Championship W wolnym czasie słucham muzyki, spotykam się z moimi przyjaciółmi. Uwielbiam kuchnię włoską.

- Ola, Członek Kadry Narodowej

From the age of three Rehina Vlasenko was in the sports school of figure skating "Suite". She began to occupy skating professionally at the age of 9. Every year she participated in competitions held in Ukraine. She take part in the competition in Lithuania two times. She has also succeed in dance competitions. Individually, twice a week she was engaged in gymnastics with Natalia Godunko (Olympic medalist).

- Rehina, Skater

Nazywam się Oliwia Gutek. Moją największa pasją jest żeglarstwo. Dlaczego? Uwielbiam przygody, odkrywanie nowych miejsc, poczucie wolności i poznawanie ciekawych ludzi z całego świata. Posiadam patent żeglarza jachtowego, sternika motorowodnego i w październiku 2018 zdałam na chorwacki patent - Voditlej Brodice, który upoważnia mnie do pływania po morzu Adriatyckim statkami do 30 ton. Aktualnie przygotowuje się do zdania międzynarodowego certyfikatu Radiooperatora SRC RYA. W marcu 2019 wybieram się na półtoramiesięczny rejs z Martyniki do Malagi. Żeglarstwo jest dla mnie czymś wspaniałym i wiąże z tym moją przyszłość.

- Oliwia, Żeglarka

Wiadomości

Nasze kursy

Certyfikaty